סמסונג גלקסי 2 נגד אייפון 4

לאחרונה הגיע לארץ הבייבי החדש של סמסונג- הגלקסי 2 . עקב ההיסטריה , והמחיר הגבוה, הלכנו לבדוק מה כל כך מיוחד בו – וגם בדקנו האם האייפון 4 נשאר מאחור

אור אליעז | יום שלישי, 20:29 09.08.2011


                       (צילום: יחצנים) 

 

קודם כל , כשקיבלנו אותו ליד, מאוד חשוב לציין שמדובר במכשיר מרשים במיוחד – מסך ענקי , כמעט4.5 אינץ', עם צבעים בוהקים וזוהרים ,הרבה יותר מהאייפון 4 . המסך מגיב בצורה מושלמת, בכל מצב . גם השילוב של מערכת ההפעלה המעולה, אנדרואיד , עם הגלקסי בהחלט מניבה תוצאה מעולה – השילוב מדהים. אבל מה שיותר מדהים במכשיר הזה הוא בעיקר שאר הנתונים הטכניים – המכשיר מגיע עם מעבד כפול ליבה 2 ג'יגה הרץ (!) , מעבד שעד לפני שנתיים היה שיא הטכנולוגיה במחשבים הביתיים, וכיום נמצא בתוך המכשיר הקטנטן שנוהגים לקחת בכיס. מדהים. המעבד הזה מריץ את הטלפון כל כך במהירות , שזה פשוט לא ייאומן. כל אפליקציה , תוכנה או אתר אינטרנט נטענים בשיא המהירות , ולא מותירים מקום לספק- הגלאקסי שודרג.

גם מצלמה מדהימה יש בגלאקסי – מצלמת 8 מגה פיקסל , עם פלאש חזק ביותר – צילמנו איתו כמה חברים בחושך לחלוטין , והתמונות יצאו בוהקות ומבריקות כאילו היה זה 12 בצהריים . מדהים .

 

גלקסי 2 מול אייפון 4                                                                                        גלקסי S 2 מול אייפון 4 (יח"צ)

 


אבל , אי אפשר להתעלם מהאייפון 4 לחלוטין – שלמרות שתכונותיו הטכניות לא מרשימות , בטח בהשוואה לאלו של הגלקסי החדש , עדיין טמונות בו כמה וכמה יתרונות חשובים במיוחד – כמו מערכת ההפעלה המעולה שלו (כן , למרות שהאנדרואיד מצוין בגלקסי) , עושר האפליקציות הניכר , כמעט פי 3 מאשר באנדרואיד (למרות שמספר האפליקציות של אנדרואיד גדל כל יום) , התמיכה , המותג שהוא אפל ובעיקר ההרגשה הנעימה של אייפון , כזה שהפך כבר לסמל סטאטוס ולמכשיר חובה.

כאשר צפינו בסרטים באיכות HD ושיחקנו במשחקים בשני המכשירים אפשר בהחלט לראות שהגלקסי בא לתת עבודה, כך שמעבר לפיצ'רים המגניבים שהגלקסי ידוע בו ( לדוג': שינוי והתאמה מוחלטת של שולחן העבודה, בניגוד גמור לאייפון) הכול נראה הרבה יותר חד וחלק. אין ספק שכשמדובר במשחקים אפשר לומר בוודאות שהולך להיות פה קרב ענקים בין היצרניות אלו משחקים יצאו בבלעדיות למכשיר מסוים.

לסיכום , מההתנסות שלי עם שני המכשירים – אין מה לעשות , הגלאקסי הוא הדור הבא. מכשיר חזק ועוצמתי, שאין מה להשוות בינו לבין האייפון. אבל , השמועות מספרות שבספטמבר יוצא אייפון חדש .. ואז כבר אי אפשר לדעת.