האח הגדול - סיכום עונה

זהו, נגמרת עוד עונה וזאת סיבה טובה להוציא קיטור. גיסנו בטור פרידה מהאח הגדול עושה חשבון נפש עם עצמו. ואיתכם.

גיסנו | יום ראשון, 14:07 01.04.2012


 

 

 

על 4 אחים דיברה ההגדה או שבעצם ההפקה.

 

לכבוד חג הפסח החלטתי לכתוב את מה שנראה כמו הטור האחרון שלי פה בנושא האח הגדול בהשפעת ההגדה. אוטוטו מגיע פסח, בחוץ כבר יש ריח של אביב ובעוד רגע כשמשדר הגמר יסתיים (בתום 3 שעות שירגישו כמו נצח) נשב בשולחן החג ולא נזכור מי זאת זיוה מלבד העניין שזה חמץ. כל זה הוביל אותי לסכם בעצם את העונה הזאת על שלל הדמויות שלה ולהתרכז בעיקר וכשאני אומר עיקר אני מתכוון לתפל, למביך, למעיק ולמאולץ. אז שנתחיל?

 

 

 

חכם, מה הוא אומר?

 

"אני גאה ביושר ובשקיפות של 'האח הגדול'; הצלחנו בלי סליזיות, סקס, עירום או אלימות. התעקשנו על נעים בבטן".

 

אי שם, בסוף 2008 התפרסם בגלובס ראיון עם אלעד קופרמן, מפיק האח הגדול, אודות התכנית.

 

מי חשב שבתחילת 2012 אני אשב לי מול המחשב ואגחך בקריאה חוזרת של אותו ראיון.

 

עשו עבודה נפלאה, החבר'ה של קופרמן. גם לאחר שערוריית הכדורים הפסיכיאטריים, ההשמצות מכל עבר בעיתונות ובאינטרנט ועם חוסר ידיעה לגבי מה באמת קרה מאחורי תכנית הטלוויזיה הנצפית בישראל התכנית מגיעה לשיאי רייטינג של 40% בקלות בלתי נסבלת ועם קהל מעריצים הדוק ומסמס. אף אחד לא יכול לקחת מההפקה את ההישג המדהים הזה, גם לא אותה פרשייה מזעזעת שאנחנו קוראים עליה בעיתונים בשבועות האחרונים.

 

גאון הבחור, פשוט גאון. הם אומרים ואנחנו מקשיבים, הם מראים ואנחנו עוצמי עיניים. סליזיות? סקס? עירום? מספיק להסתכל על הפרק השני בעונה הקודמת ועוד קצת לפשפש באינטרנט בשביל "סצנת האהבה "של עמיר וסיוון. אלימות? שלא נתחיל לדבר על האיומים של סער שיינפיין. רגע.. בואו לא נלך רחוק, התנועות המאיימות של קותי לעבר זיווה במהלך העונה הן מספיקות. נעים בבטן? רק אם אתה לא מערבבים את כל זה עם כדורים פסיכיאטריים.

 

 

 

רשע, מה הוא אומר?

 

אם מסתכלים על העונה הזאת הוא אומר בעיקר ציטטות מהתורה.

 

כן ידידיי- העונה הזאת היא לטוב ובעיקר לרע עומדת בסימן הרשע האולטימטיבי וכאילו שהאח הגדול שם לנו מראה גדולה מול הפרצוף – מדובר בדתייה ושמה ברי.

 

נכון, ברי עזבה די מזמן ואחריה עזבו רבים וטובים ממנה, אבל העונה הזאת, חלשה ככל שהייתה, החלה בפיצוצים במרווח של דקות זה מזה בחסות ברי והעזר שכנגדה זיוה. למרות הרעש, האקשן וחוסר הטאקט של הגברת סימון מדובר אולי בליהוק הכי גרוע כשמסתכלים על כל תכניות הריאליטי שנעשו בארץ. נטולת כל חן גרמה ברי לדימוי, הגרוע גם כך, של החרדים להתחזק ובעצם הזיקה בעצם קיומה בבית לשכבות רבות בחברה שלנו. הדבר האחרון שאפשר לצפות ממתמודד ריאליטי זה לייצג מגזר מסוים למרות האילוץ המובן מאליו אבל במקרה של ברי באמת מדובר בתקדים מסוכן שספק אם יחזור על עצמו.

 

 

 

תם, מה הוא אומר?

 

"תן לי עוד מנה של האח, ואם אפשר אז תכפיל לי את המינון".

 

מעל 35% רייטינג כמעט לכל אורך העונה הזאת של האח הגדול גרמה לנו, הצופים, להיות פראיירים, סליחה.. תמימים. בסך הכול רצינו שעתיים של שקט, לשבת מול הטלוויזיה ולהירגע מיום ארוך ובמקום זה קיבלנו את העונה הגרועה ביותר של האח (כן כן, יותר גרועה מעונה 3). בתמימות שכל כך מאפיינת את הצופה הישראלי שכנענו את עצמנו שהנה עוד רגע ויקרה משהו, משהו אותנטי, משהו שירגש אותנו ויפצה אותנו על השעות שבוזבזו מול המסך ובמקום זה קיבלנו כדורים פסיכיאטריים, קיבלנו "מתמודדים מהונדסים" כפי שאמר האח הקטן סער שיינפיין, וגם קיבלנו גמגום של קשת וקופרמן הפקות. והרייטינג? רק עולה ועולה ועולה.

 

 

 

וזה שאינו יודע לשאול..

 

בטור הראשון שלי התייחסתי למתמודד די משונה וחריג בנוף הטלוויזיוני. טענתי שמדובר על מתמודד שיפתיע, שיש פה ליהוק מעניין.

 

עברה עונה ואנחנו עם תמיר בגמר ואפילו לא בגלל הקהל אלא פשוט בגלל שגם בתוך הבית אוהבים אותו. תמיר הבין היטב את חוקי המשחק בטלוויזיה- לא לשאול שאלות. להיות פה ושם ולא להיות מורגש, להיות רגיש אבל גם להתפתח כדמות וכאדם. בזמן שכל דיירי הבית עשו ועושים לאחרים תמיר עושה לביתו. נובר בנפש מול כל העם, בוכה מול האח, לא מול החברים ומתחבט עם עצמו ולא נותן לאחרים להיכנס פנימה ולהקל עליו. וזה כנראה גם מה שייקח אותו למיליון ( ואולי בעצם קותי הפייבוריט של כולם ייתן פינאלה מהסרטים).

 

 

 

זהו, נפרדים מהאח הגדול לבינתיים.

 

אף אחד לא יזכור את המתמודדים של העונה, בינינו כבר עכשיו אף אחד לא זוכר את שרי.

 

 

 

 

 

5 סוגיות על מה שהיה ויהיה-

 

1. מזל טוב לקייטלין שלקחה את גמר "דה וויס". רק שלא תגמור כמו שרית חדד.

 

2. אם תמיר יוצא זה בטוח יהיה עם ביוטיפול של כריסטינה אגילרה (סיום הוליוודי כזה מתבקש)

 

3. מה הסיכוי שקותי סוף סוף ינשק את יאנה?

 

4. העונה העשירית של כוכב נולד בקרוב על המסכים. עוד לא התחיל וכבר רוצה שייגמר.

 

5. פנייה למנהלי האתר- אולי תתנו לי להמשיך לכתוב כאן על דברים אחרים?? :-)

 

 

 

פסח שמח וכשר,

 

גיסנו.